TIEDOTE, 16.3.2020

Perjantaista 13.3. lähtien Tanssivan Porvoon lähiopetus on tauolla toistaiseksi. Tietoomme ei ole tullut, että kukaan koulumme oppilaista olisi sairastanut koronavirusta. Seuraamme Suomen epidemiatilannetta ja tiedotamme jatkosta sekä sähköpostitse että some-kanavissamme.

Tanssin harrastaminen ei haasteista huolimatta jää kuitenkaan tauolle, sillä olemme päättäneet siirtyä etäopetukseen. Koemme, että nyt jos koskaan on tärkeää saada mukavaa ajateltavaa ja hauskaa tekemistä! Kuvaamme opettajien kanssa tällä viikolla joukon opetusvideoita, joiden avulla oppilaamme voivat jatkaa tanssin harrastamista kotioloissa.

Tänä haastavana aikana haluamme panostaa entistäkin enemmän tanssin mukanaan tuoman ilon ja hyvän fiiliksen levittämiseen! Pidetään huolta itsestämme ja läheisistämme ja toivotaan, että pääsemme tanssimaan taas pian yhdessä!

%d bloggaajaa tykkää tästä: